عبارت مورد جستجو:
  پنجشنبه 7 بهمن 1400
دوسالانه‌ها 
پایان مرحله اول انتخاب آثار دوسالانه مجسمه سازی بازگشت
 
کورش گلناری؛ دبیر هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران اعلام کرد: انتخاب اولیه آثار طی جلسات متعدد و ساعات متوالی بر اساس مستندات تصویری و بیانیه هنرمندان از بین 656 اثر ارسالی در بخش مسابقه انجام شد که حاصل انتخاب این مرحله 105 اثر از 81 هنرمند است. همچنین تعدادی اثر از هنرمندان مطرح کشور به عنوان هنرمندان مدعو در کنار آثار انتخاب شده به نمایش گذاشته خواهد شد.
گلناری خاطرنشان کرد: انتخاب اثر از روی عکس یا مدل سه بعدی انجام شده است و در روزهای نهم و دهم شهریورماه آثار هنرمندان در موزه هنرهای معاصر تهران بازبینی مجدد خواهد شد و طبعاً آثاری که از کیفیت اجرایی لازم برخوردار باشند به نمایشگاه راه خواهند یافت.
گلناری در ادامه گفت: موزه هنرهای معاصر تهران وسعت و ظرفیت موزه‌های امروزی را ندارد و این موضوع محدودیت‌هایی را برای راهیابی آثار بیشتر به دوسالانه ایجاد کرد. موزه هنرهای معاصر تهران موزه ای مدرنیستی است و با کیفیت نمایشی موزه‌های معاصر امروزی تفاوت بسیاری دارد، از طرفی مکانی با استاندارد لازم و بهتر از آن هم سراغ نداشتیم.
دبیر هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران ضمن قدردانی از کلیه هنرمندانی که با طراوت و انگیزه زیاد آثارشان را برای دوسالانه هفتم ارسال کرده‌اند، گفت: هنرمندان بسیاری به خاطر محدودیت مکان نمایش از راه یابی به نمایشگاه محروم شدند وامیداست در سال‌های آتی بتوان به مکان‌هایی حداقل با معیار فضاهای نمایشگاهی منطقه دست یافت.
شورای انتخاب آثار هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران متشکل از ریما اسلام مسلک، محمد پرویزی، هلیا دارابی، کامبیز صبری و محمود محرومی است.
هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران با تم "وضعیت" از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر شهریور و مهرماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

 

تاریخ خبر:  1396/04/13